فروشگاه شیائومی | خرید گوشی شیائومی

03 05 01 02

روش فعال سازی تلفن همراه

شرح کامل رجیستر کردن تلفن همراه

 

1- پرداخت عوارض گمرکی

برای ثبت تلفن همراه خود در سامانه گمرک کشور، ابتدا باید به وبسایت سامانه به آدرس epl.irica.gov.ir/ImeiRegister مراجعه نمایید.

توجه : بهتر است با مرورگر اپرا مراحل رجیستری را انجام دهید. ( https://www.opera.com )

 در قسمت مشخص شده، کد IMEI تلفن همراه خود را وارد کنید. اگر تلفن همراه شما دارای دو سیم کارت است، گزینه “+” را انتخاب کنید تا بتوانید IMEI دوم تلفن همراه خود را نیز در سامانه وارد کنید. ( در وارد کردن اعداد دقت نمایید ) پس از وارد کردن IMEI ها، کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر کوچک پایین وارد کرده و سپس گزینه “ادامه” را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی باید مشخصات تلفن همراه خود را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید. نوع دستگاه، برند و مشخصات مدل آن در این قسمت قابل انتخاب می باشد که با انتخاب آن ها و کلیک روی گزینه، “ادامه” می توانید به مرحله بعدی برای ثبت گوشی مسافری وارد شوید.

توجه: برای انتخاب برند گوشی های شیائومی برند xiaomi را انتخاب نمایید و تنها اگر گوشی شما بلک شارک  بود برند را Black Shark  انتخاب کنید.

در مرحله بعدی شما باید نوع تابعیت، شماره تلفن همراه، کد ملی و شماره گذرنامه خود را در قسمت های مربوطه وارد کنید. اگر خودتان گذرنامه ندارید نگران نباشید از گذرنامه دوستان و آشنایان استفاده کنید. شماره گذرنامه با یک حرف  بزرگ انگلیسی شروع می شود.

پس از رد شدن از این مرحله، یک کد تاییدیه به شماره تلفن همراهتان ارسال می شود. در این مرحله شما باید کدی که به شماره تلفن همراهتان ارسال شده است را در قسمت مربوطه وارد کنید تا به مرحله بعدی راه پیدا کنید.

در آخرین مرحله مشخصات گوشی، کد ملی و تلفن همراه شما به همراه مبلغ قابل پرداخت و شناسه پرداخت نمایش داده می شود که با انتخاب گزینه “پرداخت” شما می توانید مبلغ مورد نظر را به طور مستقیم وارد کرده و تلفن همراه وارد شده را به گمرک اظهار نمایید. تاکید می شود از این مرحله به بعد را اسکرین شات بگیرید تا اطلاعات کامل پرداخت خود را در اختیار داشته باشید.

پس از پایان مراحل بالا، تلفن همراه شما در سامانه اظهارنامه گمرک کشور، ثبت خواهد شد.

توجه : حدود 3 تا 20 روز طول میکشد تا کد فعال سازی تلفن همراه شما از سایت همتا به شماره موبایلی که با آن فعال سازی را انجام داده اید ارسال گردد. بنابراین در این مدت شماره همراه مذکور را روشن نگه دارید.

 

 

2- ثبت تلفن همراه در سامانه همتا

ابتدا با سیم کارت دلخواه (جهت جلوگیری از فعال سازی اشتباه ترجیحاً سیم کارت خریدار باشد)، کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره‌گیری نموده و گزینه تماس را انتخاب کنید. و با ارسال عدد ۲، گزینه «فعالسازی» را انتخاب کنید.

 

در مرحله بعدی، باید شناسه (IMEI 1) دستگاهی که قصد فعال سازی آن را دارید، وارد کنید.

شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل‌ مشاهده است. برای انجام کلیه فرآیندها در سامانه همتا، باید 15 رقم ابتدایی این شناسه (IMEI 1)، بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و ...) استفاده شود.

در این مرحله باید شماره سیمکارتی که قصد فعالسازی دستگاه با آن سیمکارت را دارید، وارد کنید.

 

در این مرحله باید کد فعالسازی را وارد کنید. کد فعالسازی یک عدد ۶ رقمی است که با صفر شروع نمی شود.

 

در این مرحله پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که در آن شناسه (IMEI) و شماره سیمکارت وارد شده نمایش داده شده است. درصورتیکه اطلاعات این پیغام مورد تأیید شما است، عدد ۱ را وارد نمایید.

درنهایت پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که بیانگر فعال سازی موفق دستگاه با شناسه (IMEI) مربوطه، برای شماره سیمکارت ارائه شده است. این پیغام به صورت پیامکی نیز ارسال خواهد شد.

 

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.
ابزار تلگرام

تیک ابزارابزار تلگرام برای وبلاگ

کلیه حقوق این سایت به « فروشگاه اینترنتی شیرازمی » تعلق دارد.