بازار فروش تلفن های همراه هوشمند نسبت به زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا اندکی رونق گرفته است و همین امر نیز موجب شده است که چیدمان جدول میزان فروش کمپانی های سازنده همراه های هوشمند دچار تغییر شود.
گزارش های به دست آمده از مرکز تحلیل گارتنر حاکی از آن است که شیائومی توانست اپل را در زمینه فروش همراه های هوشمند در سه ماهه سوم سال 2020 پشت سر بگذارد و میزان فروش این کمپانی از 32.9 میلیون دستگاه در ابتدای سال به 44.4 میلیون واحد برد. اپل نیز در این فروش سهمی داشته است اما فروش 40.6 میلیون آیفون این شرکت نسبت به سال 2019 اندکی کمتر بوده است.
البته در بالای جدول بازی همچنان در دست سامسونگ است. این کمپانی با فروش 80.8 میلیون دستگاه در حدود 88 درصد از سهم فروش بازار را در اختیار دارد و همچنان بزرگ ترین فروشنده همراه های هوشمند در جهان است. بااین حال شرایط برای هواوی چندان خوب پیش نمی رود و میزان فروش این کمپانی از 65.8 میلیون به 51.8 میلیون واحد افت کرده است که شاید بتوان دلیل این امر را تحریم های دولت آمریکا علیه این کمپانی دانست.
گارتنر همچنین اعلام کرده که فضای کلی فروش همراه های هوشمند در این سه ماهه نسبت به ابتدای سال بهتر شده است. البته هنوز میزان فروش کمپانی ها به میزان 5.7 درصد کم شده است اما این رقم بسیار بهتر از کاهش فروش 20 درصدی تجربه شده در سه ماهه اول و دوم سال میلادی جاری است.